Hakkımızda

Hakkımızda

“Platform” yenilikçi üretim ve tasarım felsefesiyle, kaliteden ödün vermeyen anlayışıyla, 1977 yılında temelleri atılmış bir firmadır.

Yenilikçi anlayışıyla 1997 yılında mobilya sektöründe kullanılan dekoratif mobilya profillerinin, Türkiye’deki üretim öncülerinden olmuştur.

2003 yılında, kapı sektöründe pek kullanılmayan masif kompozit malzeme üretimi yapmak için, 116.000 m2 açık alanı 35.000 m2 çalışma alanı olan tesislerinin temelini atmış ve 2005 yılında Platform Kapı markası ile pazara girmiştir.

Masif kompozit malzemenin getirdiği yüksek dayanım ve kaliteyi, ileri teknoloji üretim bandı ile birleştiren Platform Kapı bugün sayısız model ve renk alternatifi, standart ve standart dışı uygulamaları, sürdürülebilir hizmet veren yüksek teknoloji ve kapasitesiyle sektöründe öncü firmalardan biri haline gelmiştir.

Bilgi birikimini, deneyimli personelleri, yüksek teknolojili üretim tesisiyle, ürünlerinde kaliteyi estetik bir şekilde birleştirerek, müşteri memnuniyetini ilke edinmiş bir marka olmayı hedeflemiştir.
Hakkımızda
Hakkımızda
Nasıl Üretiyoruz
Üretim, özel olarak ölçülendirilmiş ve kalite  standartlarına uygun  iğne yapraklı ağaç türlerinden (ladin veya göknar) seçilmiş kereste ile başlar. Üretim, özel olarak ölçülendirilmiş ve kalite standartlarına uygun iğne yapraklı ağaç türlerinden (ladin veya göknar) seçilmiş kereste ile başlar. Seçilmiş olan kerestelerin çalışmasını engellemek için belirlenen denge rutubetine (%8-10) kadar kurutulması için fırınlanır. Seçilmiş olan kerestelerin çalışmasını engellemek için belirlenen denge rutubetine (%8-10) kadar kurutulması için fırınlanır. Fırından çıkan kereste dilimlenerek parçalara ayrılır, parçalanan kerestede bulunan kusurlu kısımlar (budak, çatlak vb.) işaretlenerek ayıklanır. Fırından çıkan kereste dilimlenerek parçalara ayrılır, parçalanan kerestede bulunan kusurlu kısımlar (budak, çatlak vb.) işaretlenerek ayıklanır. Kusurları giderilmiş masif Finger-Joint hattında birleştirilerek daha rijit ve homojen bir masif elde edilir. Kusurları giderilmiş masif Finger-Joint hattında birleştirilerek daha rijit ve homojen bir masif elde edilir. Tüm işlemleri tamamlanmış ahşap latalar,kapı paneli veya kompozit panel yapı için pres işlemi yapılır. Tüm işlemleri tamamlanmış ahşap latalar,kapı paneli veya kompozit panel yapı için pres işlemi yapılır. Hazırlanmış paneller standart kalınlıklara getirilmek için kalibrasyon işlemine tabi tutulur. Hazırlanmış paneller standart kalınlıklara getirilmek için kalibrasyon işlemine tabi tutulur. Kapıyı oluşturan elemanların ölçülerine göre dilimlenip frezelenerek form verilir. Kapıyı oluşturan elemanların ölçülerine göre dilimlenip frezelenerek form verilir. Kapı elemanları kaplama makinelerinde sarma yöntemiyle kaplama malzemeleriyle kaplanır. Kapı elemanları kaplama makinelerinde sarma yöntemiyle kaplama malzemeleriyle kaplanır. Kapıyı oluşturan panel ve kasa kilit ve menteşe yerleri için CNC makinelerinde işlenerek hazırlanır. Kapıyı oluşturan panel ve kasa kilit ve menteşe yerleri için CNC makinelerinde işlenerek hazırlanır. Her aşamasında kalite kontrolleri yapılan ürünler tüm aksesuarlarıyla (kilit, menteşe ,kasa fitili) birlikte karton paketlerde sevke hazır hale getirilir. Her aşamasında kalite kontrolleri yapılan ürünler tüm aksesuarlarıyla (kilit, menteşe ,kasa fitili) birlikte karton paketlerde sevke hazır hale getirilir.